Mega tanie, bezprzewodowe moduły Internet of Things na dobre zadomowiły się w naszych sieciach. Od najprostszych czujników temperatury, wilgotności, zalania,…
Pewnie nie każdy posiadacz tytułowej stacji lutowniczej wie, że posiada ona możliwość aktualizacji firmware'u. Producent (i chwała mu za to)…
Jakiś czas temu, przeglądając Aliexpress natknąłem się na ciekawy shield do Arduino Nano. Według opisu zamienia on popularną płytkę z…
W mailach i komentarzach kilka razy przewijała się prośba o ten wpis. Chodzi o aktualizację oprogramowania w bardzo przydatnym testerze…
Dziś tematyka audio, a nawet audiofilska. Uznany wzmacniacz słuchawkowy Lehmann Black Cube Linear o dość prostej budowie, doczekał się opracowania…
Tradycyjnie w styczniu, publikuję podsumowanie minionego roku na stronie grylewicz.pl. Poniżej trochę liczb, lista najpopularniejszych wpisów oraz plany na następne…
W dzisiejszym wpisie przedstawię proces odgruzowywania radia Makita DMR116. Nie da się ukryć, że urządzenie pracowało na budowie. Patrząc na…
Dziadek TP-Link TL-WR1043ND w swoim czasie (rok 2009) był kombajnem domowej sieci LAN/WLAN. Jego niezaprzeczalne atuty to gigabitowy przełącznik (łącznie…
W 2015 roku opublikowałem dwuczęściowy wpis o nawijaniu transformatorów sieciowych - część teoretyczną (wzory, obliczenia) i część praktyczną - nawinięcie…
Szukając kiedyś routera do internetu z kablówki, natrafiłem na dość rozsądny sprzęt od Netgeara - R6220. Wdrożyłem kilka sztuk do…