Kategorie Naprawy i porady

Wymiana szybki w ZTE Blade (San Francisco)

Mój pierwszy telefon z Androidem – LG Swift – miałem dosyć krótko, bo ok. 6 miesięcy. W tym czasie pękł mi wyświetlacz o czym pisałem tutaj: Wymiana wyświetlacza w LG Swift (GT540). Telefon zmieniłem na ZTE Blade, który służy mi już prawie rok. Jest on o wiele lepszy niż LG, mimo zbliżonych parametrów. Również ten telefon miał przygodę – ekran został co prawda cały, ale pękła szybka reagująca na dotyk, czyli digitizer.

Gdzie kupić i ile kosztuje digitizer do ZTE Blade / San Francisco?

Kupiłem na allegro nową szybkę razem z ramką za 60zł bez 1 grosza:

Po wymianie okazało się, że nie ma co prawda irytującego pęknięcia, ale ekran nie reaguje na dotyk. Sprzedawca obiecał, że wyśle drugi, który niestety nigdy do mnie nie dotarł i przez ok. 3 miesiące musiałem walczyć o zwrot pieniędzy. Pech.

Z uwagi na bardzo wysokie ceny digitizerów na allegro, wynoszące ok. 100zł i do tego bardzo mała ich ilość, zacząłem poszukiwania na ebay. Tam aukcji jest mnóstwo – w większości niestety są to same elementy bez ramki, więc szybkę trzeba wkleić. Kupiłem digitizer od sprzedawcy z Chin. Zestaw zawierał również 4 wkrętaki, taśmę dwustronnie przylepną do wklejenia i 2 otwieraki do telefonu. Całość, wraz z rejestrowaną wysyłką kosztowała 17,56$. Po dwóch tygodniach od wpłaty przez Paypal paczkę miałem w domu:

Wszystko było bardzo solidnie i bezpiecznie zapakowane. Oczywiście mini wkrętaki dodane do zestawu są bardzo kiepskiej jakości – ale powinny wystarczyć do jednorazowej wymiany:

Podobnie taśma 3M – również do niczego się nie nadawała, wątpliwa również jest jej oryginalność.

Rozkręcenie telefonu i wymiana szybki

Nadszedł czas na rozkręcenie telefonu. Nie jest to skomplikowane, na końcu wpisu znajduje się filmik, który będzie bardzo pomocny. Telefon posiada zwykłe śrubki na krzyżakowy wkrętak:

Po demontażu trzeba usunąć starą szybkę z ramki – poprzez jej wypchnięcie. Klej który pozostanie jest wystarczająco mocny i można bez problemu wkleić nowy digitizer:

Po złożeniu telefonu czas na pierwsze uruchomienie i chwila niepewności:

Na wyświetlaczu znajduje się folia zabezpieczająca z zamalowaną nazwą modelu telefonu – czyżby podróbka? Nowy, błyszczący digitizer okazał się w pełni sprawny, jednak mój Blade ma teraz logo San Francisco. Trudno.

Film, jak wymienić digitizer w ZTE San Francisco / Blade

Dla ułatwienia wymiany można obejrzeć poniższy film video z youtube. Tutaj akurat jest rozkręcany cały telefon, więc potrzebny materiał mamy do 51 sekundy i później od 1:28 (moment odpinania taśmy digitizera):

A Tobie udało się wymienić digitizer? Gdzie kupiłeś? Ile kosztował?

Wojtek

Zobacz komentarze

  • kolego ja mam zte blade san francisco z uszkodzonym wyświetlaczem i ekranem dotykowym. wzięty był w orange. ale nikt nie potrafi go naprawić. co mam zrobić??? pozdrawiam

  • witam mam zte blade dotyk do wymiany. gdzie mozna to kupic, bo na allegro patrzylem i nie ma. moze byc od san francisco niewazne

  • W moim ZTE Blade w niewyjaśnionych okolicznościach pękła szybka. Dotyk działa lecz pęknięcia denerwują podczas przesuwania po nich palcem. Czy w tej sytuacji proces wymiany jest taki sam?

  • Po wymianie digitizera nie działa ekren (przed wymianą było dobrze). Telefon sie włącza oraz dotyk działa, jedynie coś sie stało z ekranem. czego to może być wina, oraz jak to naprawić?

  • @Maseri Być może wypięła się taśma od wyświetlacza, lub po prostu został uszkodzony podczas wymiany.

  • delikatnie została uszkodzona taśma od wyświetlacza (nacięta od boku). Czy jest możliwość wymiany samej taśmy lub naprawienia jej? Jeżeli nie to gdzie i za ile można kupić nowy ekran

Ostatnie posty

Słuchanie stacji radiowych DAB+ w Linuksie

Radio nieodłącznie kojarzy się z nieśmiertelnym FM lub transmisją intermetową. Standard DAB+ wydaje się być…

2 tygodnie temu

Tani odpowiednik baterii 9V 6F22

Poniżej opiszę odpowiednik drogiej (w stosunku do pojemności) baterii 9V o oznaczeniu 6F22. Ze względu…

4 tygodnie temu

Drogowa / budowlana lampa ostrzegawcza – budowa i działanie

Widząc migającą na pomarańczowo lampę ostrzegawczą, zastanawiałem się (ciekawe czy tylko ja) jak jest zbudowana,…

1 miesiąc temu

ConsolePi – genialny serwer szeregowej konsoli

W tym wpisie przedstawię bardzo ciekawe narzędzie na RaspberryPi, przydatne każdemu administratorowi urządzeń sieciowych. W…

2 miesiące temu

Adapter USB-HDMI Grabber Video

Poniżej opiszę mały, przydatny gadżet, który przechwytuje obraz i dźwięk z portu HDMI i przekazuje…

2 miesiące temu

Przejściówka USB-RS232 PL2303HXA PHASED OUT SINCE 2012

Tytuł tego wpisu zawiera część komunikatu z menedżera urządzeń systemu Windows 11, po wsadzeniu w…

2 miesiące temu