Od kilkunastu dni mamy 2021 rok, czas więc na podsumowanie poprzedniego, dość trudnego roku 2020. Tradycyjnie poniżej znajdzie się coś dla nerdów – trochę liczb i wykresów.
W minionym, pandemicznym roku najchętniej czytaliście:
W nawiasach podałem roczną liczbę wyświetleń i rok publikacji. W porównaniu do zestawienia 2019, mamy nieco inną kolejność od 3 miejsca i 2 wpisy ustąpiły miejsca innym. Z uwagi na zdalne nauczanie, miałem sporo odwiedzin z elektronicznych dzienników Vulcana i Librusa. Były to wpisy o transformatorach, rezystorach i płytkach drukowanych. Poza pierwszą 10 znalazł się świeży cykl wpisów o Domoticzu.
Tutaj, po raz pierwszy miałem powód do radości. Po spadkach od 2017 roku, w końcu mam wzrost odwiedzin w porównaniu rok do roku. Z pewnością pomógł lockdown, jak i tematy związane ze SmarHome, czyli wpisy z Domoticzem w roli głównej. Tak to wygląda na wykresie z WordPressa:
Do wyników z 2016 roku jeszcze daleko, ale jeszcze jest światełko w tunelu. Wszystko zależy mojej pracy włożonej w publikację nowych treści :).
Liczbowo WordPress zanotował 238.232 wyświetlenia wygenerowane przez 148.682 odwiedzających. Wykres roczny z Google Analytics wygląda natomiast tak:
A liczby to 240.568 odsłon i 130.808 odwiedzających.
W 2020 roku udało mi się opublikować 11 nowych wpisów. Chciałem więcej, ale wiadomo – czas. Najpierw obowiązki, a później przyjemności ;).
Materiały powiązane ze stroną pojawiają się mniej lub bardzie regularnie na twitterze, instagramie, facebooku i youtube. Zachęcam do polubienia, obserwowania i subskrybowania.
Tego nie wiem ;). A na poważnie, to chciałbym jeszcze opublikować 3-4 wpisy o domoticzu i zająć się innym systemem Inteligentnego domu. Przedstawię kilka ciekawych i przydatnych urządzeń kupionych w dalekich Chinach. Pojawią się jakieś układy elektroniczne diy. Jak pisałem 2 lata temu i rok wcześniej, pomysłów i gotowych materiałów mam mnóstwo, problem jest tylko z zamianą tego w publikację na stronie, a konkretniej z czasem na to.
Także najlepszego w Nowym Roku :).
Mamy w domu dość wiekowy (2012) Boombox Philips, model AZ385/12 używany przez dzieci głównie jako…
Mega tanie, bezprzewodowe moduły Internet of Things na dobre zadomowiły się w naszych sieciach. Od…
Pewnie nie każdy posiadacz tytułowej stacji lutowniczej wie, że posiada ona możliwość aktualizacji firmware'u. Producent…
Jakiś czas temu, przeglądając Aliexpress natknąłem się na ciekawy shield do Arduino Nano. Według opisu…
W mailach i komentarzach kilka razy przewijała się prośba o ten wpis. Chodzi o aktualizację…
Dziś tematyka audio, a nawet audiofilska. Uznany wzmacniacz słuchawkowy Lehmann Black Cube Linear o dość…
Zobacz komentarze
Czekamy z niecierpliwością na nowe publikacje. Oby ten rok był lepszy od poprzedniego. Pozdrawiam