Od kilkunastu dni mamy 2021 rok, czas więc na podsumowanie poprzedniego, dość trudnego roku 2020. Tradycyjnie poniżej znajdzie się coś dla nerdów – trochę liczb i wykresów.
W minionym, pandemicznym roku najchętniej czytaliście:
W nawiasach podałem roczną liczbę wyświetleń i rok publikacji. W porównaniu do zestawienia 2019, mamy nieco inną kolejność od 3 miejsca i 2 wpisy ustąpiły miejsca innym. Z uwagi na zdalne nauczanie, miałem sporo odwiedzin z elektronicznych dzienników Vulcana i Librusa. Były to wpisy o transformatorach, rezystorach i płytkach drukowanych. Poza pierwszą 10 znalazł się świeży cykl wpisów o Domoticzu.
Tutaj, po raz pierwszy miałem powód do radości. Po spadkach od 2017 roku, w końcu mam wzrost odwiedzin w porównaniu rok do roku. Z pewnością pomógł lockdown, jak i tematy związane ze SmarHome, czyli wpisy z Domoticzem w roli głównej. Tak to wygląda na wykresie z WordPressa:
Do wyników z 2016 roku jeszcze daleko, ale jeszcze jest światełko w tunelu. Wszystko zależy mojej pracy włożonej w publikację nowych treści :).
Liczbowo WordPress zanotował 238.232 wyświetlenia wygenerowane przez 148.682 odwiedzających. Wykres roczny z Google Analytics wygląda natomiast tak:
A liczby to 240.568 odsłon i 130.808 odwiedzających.
W 2020 roku udało mi się opublikować 11 nowych wpisów. Chciałem więcej, ale wiadomo – czas. Najpierw obowiązki, a później przyjemności ;).
Materiały powiązane ze stroną pojawiają się mniej lub bardzie regularnie na twitterze, instagramie, facebooku i youtube. Zachęcam do polubienia, obserwowania i subskrybowania.
Tego nie wiem ;). A na poważnie, to chciałbym jeszcze opublikować 3-4 wpisy o domoticzu i zająć się innym systemem Inteligentnego domu. Przedstawię kilka ciekawych i przydatnych urządzeń kupionych w dalekich Chinach. Pojawią się jakieś układy elektroniczne diy. Jak pisałem 2 lata temu i rok wcześniej, pomysłów i gotowych materiałów mam mnóstwo, problem jest tylko z zamianą tego w publikację na stronie, a konkretniej z czasem na to.
Także najlepszego w Nowym Roku :).
Radio nieodłącznie kojarzy się z nieśmiertelnym FM lub transmisją intermetową. Standard DAB+ wydaje się być…
Poniżej opiszę odpowiednik drogiej (w stosunku do pojemności) baterii 9V o oznaczeniu 6F22. Ze względu…
Widząc migającą na pomarańczowo lampę ostrzegawczą, zastanawiałem się (ciekawe czy tylko ja) jak jest zbudowana,…
W tym wpisie przedstawię bardzo ciekawe narzędzie na RaspberryPi, przydatne każdemu administratorowi urządzeń sieciowych. W…
Poniżej opiszę mały, przydatny gadżet, który przechwytuje obraz i dźwięk z portu HDMI i przekazuje…
Tytuł tego wpisu zawiera część komunikatu z menedżera urządzeń systemu Windows 11, po wsadzeniu w…
Zobacz komentarze
Czekamy z niecierpliwością na nowe publikacje. Oby ten rok był lepszy od poprzedniego. Pozdrawiam