Samknows – podsumowanie listopada 2013

Mail z podsumowaniem listopada od SamKnows dotarł do mnie dopiero 9 grudnia. Standardowo upload (prędkość wysyłania) i latency (opóźnienia pakietów) są dosyć stabilne. Ten pierwszy parametr jest zgodny z umową, drugi natomiast oscyluje na przyzwoitym poziomie. W listopadzie znacznie gorzej wyglądał download (prędkość pobierania) nie dość, że wartości dosyć mocno skakały, to średnia jest bardzo niska, bo zaledwie 13mb/s. Podobnie mało stabilnie wygląda packet loss (zgubione pakiety), chociaż średnia na poziomie 0,04% to moim zdaniem świetny wynik.

Netia dostarcza mi internet od ponad dwóch lat i obecnie moja umowa jest zawarta na czas nieokreślony, co pozwala mi ją wypowiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem bez żadnych kar. Wzrósł też rachunek, ale symbolicznie – z 59,90zł na 59,93zł przedostatnio, czy 59,91zł – ostatnia faktura.

Tradycyjnie zamieszczam wykresy wycięte z maila:

Prędkość ściągania - raport z SamKnows

Prędkość wysyłania - raport z SamKnows

Opóźnienia pakietów - raport SamKnows

Zagubione pakiety - raport SamKnows

Kilka dni temu zrobiłem mapkę mojej sieci lokalnej, którą można znaleźć tutaj: Moja domowa sieć lokalna. Daje ona pogląd na urządzenia wykorzystujące w mniejszym lub większym stopniu internet. Nie da się ukryć, że jest on ważnym elementem codziennego życia.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. SpeX pisze:

    Czemu ci tak podskoczył rachunek?

  2. Wojtek pisze:

    @SpeX Skończył się okres zastrzeżony

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.