O stronie

grylewicz.pl - DIYStrona grylewicz.pl – blog zawierający zbiór rozwiązań z zakresu informatyki, elektroniki i innych dziedzin, które generują rozmaite problemy w codziennym życiu. Jeśli masz żyłkę majsterkowicza, DIY nie jest Ci obce, hobbystycznie interesujesz się elektroniką, linuksem, lubisz programować mikrokontrolery AVR, to trafiłeś pod dobry adres. Strona istnieje od września 2010 roku – promocja wchodzącej na polski rynek firmy 1&1, polegająca na 2 letnim, bezpłatnym hostingu wraz z domeną skłonił mnie do prowadzenia tego bloga. Najpierw eksperymentowałem z różnymi cms’ami, ostatecznie pozostał WordPress, a pierwsze wpisy zaczęły ukazywać się w drugiej połowie 2011 roku. Najpierw nieregularnie, od czasu do czasu, w 2012 było to już bardziej usystematyzowane, w 2013 praktycznie co tydzień pojawiał się nowy wpis. Obecnie są to 3-4 publikacje miesięcznie. Na stronie znajduje się już ponad 200 artykułów i prawie 2200 komentarzy.

Trochę statystyk

Cały czas pracuję nad stroną i publikuję nowe wpisy, ponieważ zawarte na niej materiały okazują się być przydatne lub ciekawe również dla innych. Na początku każdego roku publikuję statystyki odwiedzin wg google analytics – dane z 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 roku. Statystyki w 2017 roku wyglądają następująco:

Google analytics - statystyki odwiedzin

Z roku na rok liczba odwiedzin wzrasta i staram się, by taka tendencja nadal się utrzymywała. Obecnie, dziennie notuję ok. 1000 odsłon.

Technicznie…

Strona jest oparta o WordPressa z motywem HeatMap AdAptive + kilka niezbędnych wtyczek, umożliwiających wygodną pracę. Do pisania postów używam wbudowany edytor. Sprzętowo zaczynałem na netbooku MSI U270, dla wygody wróciłem do komputera stacjonarnego, najpierw IBM  ThinkCentre z Pentium 4 3.0GHz, później złożyłem sobie wydajniejszą maszynę z Core 2 Duo E6400, przez mały komputer na płycie ITX z procesorem J1900, i teraz znowu pracuję na laptopie, który w stacji dokującej udaje komputer stacjonarny. Obecnie jest to Lenovo ThinkPad z procesorem i5 5300U, do tego 24 calowy monitor Acer, klawiatura Motospeed CK-104 Genius SlimStar i220 i tania myszka Logitech M175. Zmieniałem komputery na coraz mocniejsze, ale zawsze instalowałem na nich linuksa, zaczynałem od Mint 13, teraz jest to wersja 19 Cinamon.

Ponieważ “jedno zdjęcie przekaże więcej, niż tysiąc słów” na stronie jest ich bardzo dużo. Do kwietnia 2014 prawie wszystkie zostały wykonane bardzo tanim aparatem Benq DC C840, który sprawdzał się przy odrobinie wysiłku i dobrego oświetlenia, od maja 2014 używam nieco lepszego Nikona L330, który coraz częściej jest zastępowany telefonem Nexus 5 Xiaomi Mi A1. Zdjęcia niezmiennie edytuję w popularnym programie graficznym Gimp. Filmy, które wrzucam na mój kanał na youtubie zostały nagrane wspomnianymi wcześniej aparatami i telefonami, w tym Nexus 4 oraz kamerą sportową FuriBee H9R.

Strona istnieje w social mediach, zachęcam do obserwowania, subskrybowania, lajkowania:

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, odwiedź to miejsce.