O stronie

grylewicz.pl - DIYStrona grylewicz.pl – blog zawierający zbiór rozwiązań z zakresu informatyki, elektroniki i innych dziedzin, które generują rozmaite problemy w codziennym życiu. Jeśli masz żyłkę majsterkowicza, DIY nie jest Ci obce, hobbystycznie interesujesz się elektroniką, lubisz programować mikrokontrolery AVR, to trafiłeś pod dobry adres. Strona istnieje od września 2010 roku – promocja wchodzącej na polski rynek firmy 1&1, polegająca na 2 letnim, bezpłatnym hostingu wraz z domeną skłonił mnie do prowadzenia tego bloga. Najpierw eksperymentowałem z różnymi cms’ami, ostatecznie pozostał WordPress, a pierwsze wpisy zaczęły ukazywać się w drugiej połowie 2011 roku. Najpierw nieregularnie, od czasu do czasu, w 2012 było to już bardziej usystematyzowane, w 2013 praktycznie co tydzień pojawiał się nowy wpis. Obecnie są to 3-4 publikacje miesięcznie.

Trochę statystyk

Cały czas pracuję nad stroną i publikuję nowe wpisy, ponieważ zawarte na niej materiały okazują się być przydatne lub ciekawe również dla innych. Dwukrotnie publikowałem statystyki odwiedzin wg google analytics – dane z 20122013 i 2014 roku. Statystyki od początku 2015 roku do 21 listopada wyglądają następująco:

Odwiedziny w 2015

Z roku na rok liczba odwiedzin wzrasta i staram się, by taka tendencja nadal się utrzymywała. Obecnie, dziennie notuję ok. 1500 odsłon.

Technicznie…

Strona jest oparta o WordPressa z motywem inove + kilka niezbędnych wtyczek, umożliwiających wygodną pracę. Do pisania postów używam wbudowany edytor. Pracuję na samodzielnie złożonym od podstaw komputerze z zainstalowanym linuksem Mint. Ponieważ „jedno zdjęcie przekaże więcej, niż tysiąc słów” na stronie jest ich bardzo dużo. Do kwietnia 2014 prawie wszystkie zostały wykonane bardzo tanim aparatem Benq DC C840, który sprawdza się przy odrobinie wysiłku i dobrego oświetlenia, od maja 2014 używam nieco lepszego Nikona L330. Filmy, które wrzucam na youtube robię obecnie telefonem LG Nexus 4.

Dodaj komentarz