Aero2 i modem z promocji w Deutsche Banku

Otwarty modem Huawei E353-S2W połowie listopada dostałem zamówioną sim kartę Aero2 dającą możliwość bezpłatnego dostępu do internetu. Standard transmisji WCDMA wymusza zastosowanie odpowiedniego modemu, którego ówcześnie nie posiadałem. W grudniu zobaczyłem gdzieś informację o grudniowej promocji w Deutsche Banku – zakładając konto internetowe i spełniając warunki (wpłata i utrzymanie przez 14 dni salda min. 1500 zł, utrzymanie konta przez 12 miesięcy) bank podaruje nam w prezencie modem E173u-2 ze starterem internet na kartę w Play. Modem ten współpracuje z kartą aero2, więc postanowiłem takie konto założyć. Pod koniec lutego okazało się, że wspomniane modemy się skończyły i bank dostarczy w zamian E352, które nie wiadomo czy będą współpracować z Aero2. Ostatecznie bank zadeklarował się dostarczyć Huawei E353s-2 – modem w pełni zgodny technicznie i regulaminowo z usługą bezpłatnego dostępu do internetu. Taki modem otrzymałem 14 marca.

Poniżej znajdziecie krótki opis uruchomienia BDI Aero2 na tym modemie. Będzie potrzebna oczywiście karta Sim, którą należy zainstalować w modemie, a sam modem wpiąć w port USB i poczekać aż się zainstaluje.

Następnie należy zainstalować aplikację umożliwiającą dostęp do internetu (instalka znajduje się “na modemie”). Instalacja jest typowa (dalej…, dalej…, dalej…). Pierwsze odpalenie aplikacji i wita nas okienko:

Ja wybrałem opcję jak wyżej i wcisnąłem OK. Następnie należy wejść w Narzędzia i wybrać Opcje…

Teraz po wybraniu Zarządzaj profilem z lewej wybieramy Nowy. Ja nazwałem profil AERO2 – ustawienia powinny wyglądać jak niżej:

Zatwierdzamy przyciskiem Zapisz i ustawiany go jako domyślny przyciskiem Ustaw domyślne, powinno to wyglądać tak:

Jeśli wszystko jest OK, możemy się połączyć i cieszyć bezpłatnym internetem. Przeprowadziłem test prędkości – ping wygląda naprawdę przyzwoicie jak na połączenie bezprzewodowe:

Przed połączeniem, na modemie powinna migać niebieska dioda – jeśli jednak miga na zielono a jesteśmy w zasięgu Aero2, prawdopodobnie modem ma zablokowane pasmo 900MHz. Można łatwo i szybko temu zaradzić – pobieramy programik >> top netinfo << uruchamiamy go (aplikacja dostępowa Play musi być wyłączona) i wybieramy przycisk Ustawienia:

Przechodzimy do Komunikacja AT i PIN (po lewej) i ustawiamy jak niżej (ptaszek przy opcji Komunikacja AT):

Następnie przechodzimy do opcji GPRS/UMTS i ustawiamy opcję jak niżej:

Zmiany zatwierdzamy przyciskiem Zapisz. Można zamknąć aplikację i uruchomić programik z Play (dioda na modemie powinna już migać na niebiesko), który połączy nas z internetem :).

Konfiguracje dla modemów E398 znajdziesz tu: Huawei E398 i bezpłatny Internet Aero2 oraz dla Huawei E3131 tu: Huawei E3131 i bezpłatny Internet Aero2.

 

Możesz również polubić…

5 komentarzy

 1. sławek pisze:

  WSZYSTKO HULA wielkie Dziękuje Kolego za ten opis mam dokładnie ten sam modem również z banku db i po zastosowaniu się do twoich porad wszystko działa
  oczywiście pasmo 900mhz nie działało musiałem ściągnąć top netinfo tak jak radziłeś i po zastosowaniu się do dalszych twych rad wszystko działa
  Bardzo Ci dziękuje za ten artykuł
  Pozdrawiam

 2. Tomek pisze:

  Przyłaczam się do podziękowań. Wielkie dzięki. Co prawda modem mam z play ale pasmo 900 oczywiście było zablokowane. POZDRAWIAM I DZIĘKUJE.

 1. 23.08.2012

  […] opisie konfiguracji AERO2 na modemach Huawei E353 i E398 przyszedł czas na E3131. W modem zaopatrzyłem się po sprzedaży E398, pod koniec lipca […]

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.