Brak litery ś w komputerach i laptopach HP i Compaq

Kolejne niedopatrzenie firmy HP i hmmm… ignorancja? polskiego, niemałego zresztą rynku komputerów. W nowym komputerze, z poprawnie ustawioną lokalizacją i układem klawiatury, po wciśnięciu prawego klawisza [Alt] i litery [s] zamiast spodziewanego ś ujrzymy średnio przydatne okienko jak niżej:

Do aplikacji ‘Informacje do pomocy technicznej dla komputera firmy HP’ został przypisany skrót klawiaturowy, który musimy usunąć, w tym celu wybieramy Start->Wszystkie programy->Pomoc i wsparcie techniczne HP:

i klikamy prawym klawiszem myszy na ‘Informacje o pomocy…’ i wybieramy Właściwości, pozwoli to na otworzenie okna jak niżej:

Klikamy lewym klawiszem myszy w okienku ‘Klawisz skrótu:’ i naciskamy klawisz [Backspace], najczęściej znajduje się on pod [F12] i w rzędzie za [+]:

Zatwierdzamy ustawienia przyciskiem OK i sprawdzamy czy działa ś :).

Wpis “Brak litery ś w komputerach i laptopach HP i Compaq” komentowano 51 razy

 1. W win 8 daj wyszukiwanie (myszka w prawy górny róg ekranu i ikonka lupy), po prawej będziesz mieć to: “Informacje o pomocy…”, przypnij to sobie dla paska (klikasz prawym klawiszem myszy i w lewym dolnym rogu dajesz “przypnij do paska zadań”), wchodzisz w pulpit (np. klawisz windows+d), następnie prawy klawisz na nowy skrót na pasku, który się pojawił, właściwości i reszta jak w artykule wyżej. Działa, sprawdzone.

 2. Kupiłem 5 komputerów HP PRO 3500 win 8, niestety podany wyżej opis nie działa :(.Po restarcie systemu skrót klawiaturowy wraca do stanu Ctrl + Alt + S

 3. U mnie w WIN8 nie było opcji “Właściwości”.
  W takim przypadku należy:
  – prawy górny róg – wyszukaj – aplikacje
  – prawy klawisz na ikonie programu “Informacje o pomocy…” i – otwórz plik źródłowy

  Otworzy się okienko z plikami. Klikamy na podświetlony plik prawym klawiszem myszy i mamy właściwości.

  Dalej tak jak koledzy pisali powyżej.

 4. po uruchomieniu komputera, problem powraca, czyli brak litery “ś”…postępowałem według wytycznych jak wyżej…

 5. Dzięki za pomoc ! Małe ś już mam. Ale co zrobić żeby było też duże! Da się je napisać tylko używając CapsLock! Przy wciśnięciu Shift+Alt+s nie dzieje się nic…

 6. Nie miałem jeszcze do czynienia z laptopem/komputerem HP z Windowsem 8 i problemem z ś, więc cięzko mi podpowiedzieć co może być przyczyną braku Ś czy braku ś po restarcie. Jak trafię na takiego kompa to opiszę jak to obejść.

 7. Działa do momentu restartu systemu, później problem pojawia się ponownie. A gdy wchodzę w ,,informacje o pomocy…” jest brak skrótu lecz literki nie da się napisać :/

 8. Mam ten sam problem w HP22 pod Windows 8.1
  Dużą literę Ś mam, ale przy wklepywaniu małej wyskakuje ta idiotyczna informacja, blokując jednocesnie pisanie. Czy ktos może pomóc? Proszę o prostotę, jak “koniu na miedzy”. THX

  • OK, wczytałem się w wypowiedzi i zrobiłem wszystko dokładnie (prawie, prócz przypinania do paska) tak jak jest powyżej ujęte. Usunąłem skrót i zaraz się przekonam jak to działa po restarcie. śśśśśśśśśśśśmiesznie łatwe (jak się wie co robić) THX kolegom.

 9. u mnie chwilę działało, a po restarcie – nie działa. Pomimo, ze skrót wywalony! O co chodzi?

  • Uwaga!
   Udało się!
   Jeżeli wyżej podana instrukcja nie działa, należy odświeżyć system – chodzi o windows 8. Po czym postąpić jak wyżej. U mnie zadziałało 🙂

  • Wyświetl klawiaturę ekranową i zobacz czy faktycznie nie działa prawy Alt. Sprawdź też jaki masz ustawiony układ (język) klawiatury.

 10. Czy ktoś z fachowców wie jak odzyskać literę ś w Win 7 ( klikanie 5 razy shiftem – nie pomogło coś mi zmieniło ustawienia skrótów alt-s klawiatury – tylko gdzie) – proszę nie pisać odnośników do gogle bo na forum nie widzę normalnej i skutecznej odpowiedzi .. 🙁

  • W menu start wpisz ‘HP support information’, na wyświetlonym kafelku kliknij prawym myszy i wybierz ‘Otwórz lokalizację pliku’. Na skrótcie prawym myszy i w zakładce Skrót usuń klawisz skrótu.

 11. A co w przypadku, kiedy usunięty został HP Support i teraz po skrócie Alt + S pojawia się tylko okienko z informacją, że “C:Program files (x86)Hewlett-PackardHp Support InforamtionHpSysinfo.exe Podana ścieżka nie istnieje.”
  Istnieje możliwość ponownej instalacji bądź innego rozwiązania celem poprawnego pisana ‘ś’?

 12. Witam wsztystkich,
  Mam windows 10Pro 64bit, nie ma zakladki skroty po otwarciu wlasciwosci HP support information ani nie jest mozliwe odinstalowanie programu (w panelu sterowania-> odinstaluj, po kliknieciu na program HP support information nic sie nie dzieje i nie pojawia sie przycisk odinstaluj, prawy przycisk na tym programie tez nie dziala).
  Uprzedzajac ewentualne rozwiazania, sciagnalem program HotKeyCommander2.1 ale przy instalacji tak mie poprzewracal wszystko w systemie, ze zanim zaczalem go uzywac, szybciutko go odinstalowalem.
  Ma tak ktos? Jakies sugestie?
  Pozdrawiam
  Maciek

  • W menu start naciśnij prawym na skrócie, wybierz Więcej->Otwórz lokalizację pliku, pojawi się nowe okno ze skrótem, tam wybierz prawym właściwości i usuń skrót.

 13. Mam windows 8 -wchodzimy w start a następnie klikamy strzałkę (na dole po lewo) w aplikacje i przesuwamy suwakiem na dole do strony prawej w akcesoria systemu i jest- ,,HP SUPPORT INFORMATION” i klikamy prawym przyciskiem myszy, ja jeszcze musiałam zaakceptować zgodę administratora. DZIAŁA-DZIĘKI WIELKIE

 14. Mam stację roboczą z Hp i WIN 10. W w/w miejscach nie ma możliwości wejścia we właściwości…?
  Ktos podrzuci rozwiązanie krok po kroku….
  po skrócie Alt+s przerzuca mnie do informacji systemowych HP.

  • Dla Win10: Klawisz Windows (albo lupka – wyszukaj) -> Zacznij pisać “HP…” -> pojawi się “Informacje o pomocy technicznej dla komputera firmy HP” -> Prawy klawisz myszki na nim -> “Otwórz lokalizację skrótu” -> Na Skrócie Prawy klawisz -> Właściwości -> W linii “Klawisz skrótu” [Backspace] (tak jak w artykule).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.