SamKnows – podsumowanie lipca 2013

To już 19 wpis o SamKnows. Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia otrzymałem mailem wiadomość dotyczącą miesięcznego podsumowania parametrów mojego łącza internetowego. Przy okazji – w jednym z poprzednich wpisów (w podsumowaniu czerwca) wspominałem o publikacji wyników badań. W skrócie możecie przeczytać o tym na stronach Rzeczypospolitej

Konfiguracja mojej domowej sieci WiFi nie uległa zmianie. Umowa z netią wygasa w listopadzie, a więc za 3 miesiące, ale już teraz “łowcy umów” nękają mnie telefonami. W sumie miałem takie 3 w lipcu. Podczas 2 i 3 rozmowy mówiłem, że już wcześniej do mnie dzwoniono i nie jestem zainteresowany – wywoływało to zdziwienie, gdyż “nie ma takiej informacji w systemie – pewnie kolega nie wprowadził”. Jak zwykle oferta od konsultanta jest kiepska – 49,90zł/mc za 20mb/s (tzn. do 20mbs) i 1 miesiąc gratis. Poczekam jeszcze trochę i podejmę decyzję na 5-6 tygodni przed końcem obecnej umowy.

W czerwcu korzystając z internetu na netbooku, komputerze, telefonie czy tablecie nie odczułem żadnych problemów typu spowolnienia itp. Poniżej wstawiłem wykresy wycięte z maila. Widać jakieś duże pingi w ostatnim tygodniu lipca, ale byłem wtedy na urlopie poza domem, więc ciężko stwierdzić jaki to miało wpływ działanie sieci.

Wykres download Samknows

Wykres upload - Samknows

Ping w lipcu - pomiar Samknows

Miesięczny wykres Samknows - zgubione pakiety

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.