Podsumowanie 2021 roku

Tradycyjnie, bo jak co roku, publikuję podsumowanie tego, co działa się na tej stronie i wokół niej. Zbiór informacji z minionego roku pozwala mi obrać kierunek działania, z drugiej strony jest grupa Was, czytelników, których interesują np. statystyki odwiedzin.

Odwiedziny w 2021 roku

Popularność strony mierzy się głównie liczbą odwiedzin, chociaż nie mniej ważne jest ich źródło jak i czas przebywania na stronie (czyli sesji). Od 4 lat mam znacznie mniej czasu niż bym chciał, na opracowywanie nowych materiałów, co odbiło i odbija się w liczbie wejść na stronę. W minionym 2021 roku, prócz podsumowania 2020 nie udało mi się niestety opublikować żadnego nowego materiału. Nie oznacza to, że zupełnie nic nie robiłem w tych tematach. Przede wszystkim, po ponad 7 latach zmieniłem motyw graficzny witryny.

To, że brak nowych treści powoduje spadek odwiedzin na stronie nie jest żadną tajemnicą. Toteż nie byłem zbytnio zdzwiony (chciaż nieco zasmucony już tak) wynikami z tego roku.

WordPressowy Jetpack zlogował 201 456 wyświetleń i blisko 127 000 odwiedzających oraz 128 nowych komentarzy.

Google Analytics z kolei zliczył nieco ponad 213.000 odsłon i 115.000 odwiedzających.

W listopadzie zaliczyłem awarię serwera www i przez 2 dni strona była off-line. Da się to zauważyć w postaci dołka na powyższym wykresie. Myślę, że od tego roku czas na wdrożenie tendencji wzrostowej :). Dosyć spadków :).

Lista TOP 10 wpisów w 2021 roku

Tradycyjnie publikuję poniżej listę najchętniej czytanych wpisów w 2021 roku. W porównaniu do ostatniego zestawienia, jest sporo zmian. Dwa wpisy (Wymiana łożysk i uszczelniacza w pralce Amica z 2012 roku i Rezystory – praktycznie z 2014 roku) ustąpiły miejsca nowym (Domoticz #4 – budujemy własną bramkę ZigBee z 2020 roku i Stały adres IP w Ubuntu 18.04 Server z 2018 roku). Poniżej pełna lista:

Co się działo w 2021 roku

Oczywiście na stronie :). Najbardziej widoczna zmiana to wspomniana wcześniej nowa szafa graficzna. Myślę, że takie odświeżenie było dobrym pomysłem. Stara skórka nie była aktualizowana od wielu lat i niezgodna z php w wersji 8, który za jakiś czas włączę. Dużo aktywniej działałem w social mediach – głównie na instagramie – zachęcam do obserwowania.

Opracowywałem też nowe materiały, które pojawią się w tym roku. Będzie coś w temacie transformatorów, zasilaczy, prostowników, audio, trochę recenzji przydatnego elektronikom sprzętu z chińskich sklepów. Zachęcam do polubienia strony na facebooku, obserwowania profilu na instagramie i twitterze, zasubskrybowania kanału na youtube. Są one dopełnieniem strony, pojawiają się też tam materiały nigdzie indziej nie publikowane.

Mam trochę materiałów gotowych, lub prawie gotowych do publikacji, także przez 3 miesiące wpisy powinny pojawiać się regularnie. Zaraz ruszam z zaczętą w zeszłym roku budową domu i pewnie znowu będzie krucho z czasem.

Tradycyjnie – najlepszego w Nowym Roku! 🙂

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. SpeX pisze:

    Mam nadzieje iż w nowym roku pojawi się więcej materiałów 🙂

    PS. Witam po stronie użytkowników Huemana.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.