Podsumowanie 2022 roku

Minął kolejny rok, czas więc na tradycyjne już podsumowanie, tym razem publikowane trochę później niż zwykle. Zbiór poniższych informacji dotyczy tego, co działo się na stronie w 2022 roku. Jak zawsze znajdzie się trochę statystyk przedstawionych w formie graficznych wykresów.

Odwiedziny w 2022 roku

Statystyki odwiedzin to coś, dzięki czemu wiem, co lubisz czytać, a co niekoniecznie cieszy się zainteresowaniem. Jest też stała zależność – regularna publikacja wpisów = rosnące statystyki dzienne odsłon i odwrotnie. Od wielu lat monitoruję ruch na stronie za pomocą dwóch narzędzi – na pierwszy ogień grafiki z wbudowanego modułu w Jetpack:

W 2022 roku Jetpack zliczył 148 641 wyświetleń i 92 786 odwiedzających. Jak widać na słupkach to najsłabszy wynik od 2014 roku, ale z drugiej strony w 2021 roku nie było żadnego nowego wpisu, co wprost przełożyło się na taki wynik.

Teraz czas na google:

Tutaj odwiedzających nieco mniej, ale więcej odsłon. Różnice w porównaniu do statystyk Jetpack nie są duże.

TOP 10 najchętniej czytanych wpisów w 2022 roku

Pierwsze 3 pozycje najchętniej czytanych wpisów w roku 2021 i 2022 są identyczne. Na listę powrócił bardzo popularny artykuł o wymianie łożysk w pralce i pojawił się nowy, opisujący budowę zasilacza laboratoryjnego. Cała lista TOP 10 wygląda następująco (w nawiasach podałem rok publikacji):

Liczby odsłon zliczył moduł statystyk Jetpack. Artykuły na liście pochodzą z lat 2012-2015, 2017, 2020. Zabrakło wpisów w lat 2016, 2018-2019. Zima była słaba i w TOP 10 nie znalazły się dwa materiały opisujące budowę prostych , skutecznych prostowników do ładowania akumulatorów samochodowych (czyli ten i ten).

Co się działo na stronie w 2022 roku?

Tradycyjnie brakowało czasu na realizację zamierzeń. Opublikowałem 9 nowych swoich wpisów, oraz nowość – pojawiły się 3 materiały będące owocem współpracy ze sklepem internetowym oferującym elektronarzędzia. Generalnie publikacje dotyczyły ciekawych urządzeń przydatnych na co dzień elektronikowi hobbyście (mikroskop, tester USB), napraw (zasilacz LED 12V 36W, czajnik elektryczny, sterownik ogrzewania) oraz elektronarzędzi którymi dość intensywnie pracowałem podczas budowy domu (naprawa ładowarki Makita, wymiana ogniwa 18650 we wkrętaku elektrycznym Parkside).

Z informacji technicznych – uruchomiłem dla wpisów wersję AMP – przyjazną dla smartfonów. Wpisy w tym formacie są zorientowane na szybkie ładowanie treści, przejrzystość i funkcjonalność odpowiednią dla telefonu czy tabletu. wygląda to tak: https://grylewicz.pl/amp.

Pewnie nie każdy wie, ale równolegle ze stroną prowadzę profile w social mediach. Serdecznie zapraszam do polubienia, obserwowania itp:

  • Instagram, konto grylewiczpl, ponad 800 obserwujących;
  • Facebook, strona grylewicz.pl, ponad 1800 polubień i 1900 obserwujących;
  • Twitter, konto @grylewicz_pl, 37 obserwujących.

Na powyższych profilach można znaleźć, prócz informacji o nowych wpisach, zapowiedzi publikacji czy krótkie informacje nad czym obecnie pracuję.

Podsumowanie

Przede wszystkich dziękuję za zainteresowanie publikowanymi materiałami. Jest mi bardzo miło, czytając informacje o tym, że treści tu znalezione były pomocne.

Strona istnieje od 2010 roku, od 2011 regularnie publikuję na niej wpisy. Przez ponad 10 lat zebrał się tu ogrom wiedzy, również dzięki komentarzom które piszą czytelnicy. W celu ułatwienia poruszania się w gąszczu prawie 250 publikacji utworzyłem specjalną podstronę ze spisem treści. Istnieje też funkcjonalna wyszukiwarka – zawsze w prawym górnym rogu.

Na koniec – zapraszam do odwiedzania strony, profili w social mediach, komentowania wpisów i czytania nowych treści. Pozdrawiam – Wojtek.

Możesz również polubić…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.