Samknows – podsumowanie grudnia 2013

Raport z parametrami mojego łącza internetowego otrzymałem 6 stycznia. Grudzień był chyba najgorszym miesiącem jeśli chodzi o dostęp do sieci, głównie za sprawą orkanu Ksawery. Pozrywanym napowietrznym liniom światłowodowym zawdzięczam kilkudniowy tryb offline. Mimo tego otrzymałem fakturę na pełną kwotę i będę musiał złożyć reklamację. Orange, któremu płacę za utrzymanie linii, sam pomniejszył płatność o kilka złotych z uwagi na awarię.

Drugi, coraz bardziej powszechny temat, to upływ 2-letniego udziału w projekcie SamKnows. Wielu użytkowników chciałoby wykorzystać odblokowanego Whiteboxa do innych celów (takie pytania są w komentarzach do tego wpisu Zmierz swój internet czyli SamKnows), tak jak było to obiecane, ale do dzisiaj SamKnows nie wydało oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Wymieniłem kilka maili z supportem i na pewno pojawi się osobny wpis o zakończeniu udziału w projekcie, czekam jeszcze na kilka informacji od organizatora.

Jak zwykle, poniżej można zobaczyć kilka wykresów z podstawowymi parametrami łącza internetowego. Jak wspomniałem wcześniej, wykresy są mocno zakłócone z uwagi na kilka dni przerwy w dostępie do sieci.

Wykres download - grudzień 2013

Prędkość wysyłania 12.2013 zmierzona przez SamKnows

Czas odpowiedzi na ping 12.2013

Zagubione pakiety w grudniu 2013 SamKnows

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

 1. Tadeo pisze:

  Witam.
  Jestem w programie od lutego 2012. Otrzymalem od nich TP-Link WR1043ND i co ciekawe nigdy moj raport nie pokazal w sekcji download parametru wiekszego niz 100Mbps (posiadam lacze 300Mbps). Kiedys napisalem do nich ze chyba serwer z ktorym laczy sie biale pudeleczko ma upload 100Mbps i stad takie wyniki. Pani mi odpisala tak:
  Thank you for contacting SamKnows about your testing.

  I can confirm that the server is alright. We’ve not really needed anything quicker in the region.

  We are looking to get you device to test against a quicker server in a nearby country.

  Kind regards,

  Karen

  The SamKnows Team

  Hmm, yeah, that’s the server alright. We’ve not really needed anything quicker in the region…

  I’ll see if I can get that unit to test against a quicker server in a nearby country.

  Czyli widocznie nie potrzebuja nic szybszego w rejonie… O kant dupy taki test potłuc … 🙂

  Pozdrawiam

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.